Dla klienta indywidualnego

PŁYTKI RUSTYKALNE

Płytki rustykalne zaspokajają pragnienie zbliżenia do życia prostego,oddalonego od naporu urbanizacyjnego i w klimacie natury      np. dworku ziemiańskiego.
Wyróżniają się:dużym zróżnicowaniem tonacji,nierówną krawędzią (szeroką spoina) i niepowtarzalnością struktury powierzchni-cechami znamiennymi dla dawnych (zaniechanych już) ręcznych technologii formowania płytek.
Szczególnym typem płytek rustykalnych jest cotto :oparte o surowce lokalne-wypalane w przeszłości w prostych piecach opalanych drewnem-płytki formowane ręcznie w dużej liczbie drewnianych ram wypełnianych gliną ugniecioną ręcznie.
Taki styl zapewnia zachowanie swojskiego,domowego klimatu wnętrza lub otoczenia domu.
Aktualne technologie pozwalają wytwarzac płytki rustykalne w skali przemysłowej z nadaniem tym wyrobom nieosiągalnych w przeszłości  parametrów z jednoczesnym wiernym zachowaniem cenionego stylu.
Szczególnej uwadze polecamy serie:    
Teragres - 3 kolory w 2 formatach              
Autentica - 5 kolorów w 3 formatach         
Camelot - 4 kolory w 2 formatach              
Cotto del Casale- 6 kolorów w 4 formatach
Saloon- 5 kolorów w 4 formatach 
W odniesieniu do płytek ściennych serie:
-Vecchie Majoliche- w 4 kolorach w unikalnym formacie 13x13cmxcm i dużym wyborze dekoracji z motywami przeniesionymi z tradycji sztuki zdobniczej:rampicante(listki),ornato,merletto,liberty,diamante,monile i.t.p.
- NATURA -w 5 kolorach w formacie 13x13 cmxcm z bogatym wyborem dekoracji z motywami roślinnymi i geometrycznymi z przeznaczeniem do łazienek oraz szczególnie naturalistycznie przedstawionymi dekoracjami z przeznaczeniem do kuchni 
-PIEVE- w 6 kolorach i 6 formatach oraz w 6 rodzajach dekoracji rustykalnych

camelot_mi.jpg
Camelot
saloon_mi.jpg
Saloon
ambiente18_2_zoom_mi_mi.jpg
Tagina
amb_rosa_zoom_mi_mi.jpg
Esedra
ambiente7_3_zoom_mi_mi.jpg
Tagina
   

 
Copyright © 2008 P.H. CERAMIK
PłYTKI CERAMICZNE
facebook