Czego nie może zabraknąć w łazience w stylu retro?

Osoby uwielbiające eleganckie wnętrza i oryginalne dodatki bardzo często decydują się na wnętrza w stylu retro. Pasuje on zarówno do nowoczesnych mieszkań, jak i starszych domów. Jako że jest to styl, w którym wykorzystuje się sporą ilość dodatków, sprawdzi się najlepiej na dużych metrażach. W przypadku małych pomieszczeń konieczne jest dobre przemyślenie aranżacji, tak, aby nie stworzyć wrażenia zagracenia i bezładu. Łazienki w stylu retro prezentują się naprawdę zachwycająco, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ten design.

Jak powinna wyglądać idealna łazienka w stylu retro?

Łazienka stanowi jedno z najczęściej wykorzystywanych pomieszczeń w mieszkaniu. Z tego powodu powinna być nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Łazienki w stylu retro inspirowane są eleganckimi wnętrzami, z dużą ilością subtelnych dodatków. Dużą rolę odgrywa tu kolorystyka. Łazienki w tym stylu zazwyczaj przyjmują jasne i ciemne kolory, kontrastujące ze sobą. Białe, wytłaczane kafle retro na ścianach połączone z czarną podłogą, dopełnione delikatnymi dodatkami stanowią świetny sposób na eleganckie pomieszczenie, które dzięki jasnym kolorom na ścianach zyskuje optycznie na metrażu.

Decydując się na stworzenie mieszkania w tym stylu, nie można zapomnieć o dodatkach ze szlachetnych materiałów jak drewno czy marmur. Jeżeli tego rodzaju dodatki nie mieszczą się w budżecie, warto poszukać elementów stylizowanych na wykonane z marmuru. Jest to opcja równie efektowna co prawdziwy marmur, a kosztuje nieco mniej. Styl retro cechuje się bogatą ornamentyką i dużą ilością detali. Tłoczone płytki czy kafle, a także ozdobne baterie idealnie dopełnią łazienkę w tym stylu.

Spory wpływ na wygląd całej łazienki ma armatura łazienkowa. W przypadku inspiracji stylem retro strzałem w dziesiątkę będzie wanna wolnostojąca, wsparta na ozdobnych lwich nóżkach. Srebrne baterie czy gałki z dodatkiem porcelany również wzbogacą to wnętrze swoim wyglądem. Decydując się na łazienkę retro, nie można zapomnieć o dodatkach takich jak figurki, lustra w metalowych ramach, eleganckie kryształowe żyrandole czy czarno-białe grafiki. Dużym plusem tego designu jest duża elastyczność, dzięki czemu można dobrać elementy wystroju pod swoje osobiste preferencje. Dzięki temu stworzona łazienka w stylu retro będzie jednocześnie elegancka, funkcjonalna i przytulna.