PŁYTKI CERAMICZNE

Płytki ceramiczne (potocznie nazywane kafelkami) są wykorzystywane w budownictwie od dawna, co stanowi potwierdzenie wielu walorów użytkowych tego materiału. Szczególnie sprawdzają się w aranżacjach łazienek, na balkonach i tarasach, czyli w miejscach, gdzie poddaje je się wielu próbom wytrzymałościowym w zakresie odporności na zmienne warunki atmosferyczne tj. wilgoć czy skrajne temperatury. Kafelki są odporne nie tylko na wodę, ale też na czynniki biologiczne, dzięki czemu pozwalają stworzyć higieniczne środowisko dodatkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Gresy do kuchni i łazienek

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów płytek ceramicznych różniących się kolorami, wzorami fakturą oraz formatami a ich producenci systematycznie powiększają dostępny asortyment, proponując coraz to nowe rozwiązania w zakresie designu, wykończenia oraz wielkości. I tak oto mamy do dyspozycji płytki strukturalne, matowe, satynowe, lappatowane i polerowane.

Gresy o standardowej grubości i dużych formatach są kłopotliwe w zastosowaniu z racji dużego ciężaru. Dlatego też producenci płytek wielkoformatowych stawiają obecnie na płytki ultracienkie, których grubość nie przekracza 6 mm, a które dodatkowo można nabyć również w mniejszych formatach np. 60×120 cm. Cieszą się one ogromnym powodzeniem, ponieważ z racji niskiej wagi pozwalają na szybkie i sprawne układanie ich na podłogach oraz ścianach domów, mieszkań i obiektów komercyjnych.

Płytki idealne do różnych stylów wnętrzarskich

Bogate i niezwykle urozmaicone wzornictwo płytek ceramicznych obecnych w sprzedaży pozwala na tworzenie nieskończonych ilości aranżacji wnętrz. Dla inwestorów oznacza to szerokie możliwości tworzenia przestrzeni utrzymanych z różnorodnej – zależnej od indywidualnych preferencji – stylistyce. A dobierając do nich odpowiednie wyposażenie łazienek, można stworzyć wnętrza klasyczne, rustykalne, art deco i w wielu innych stylach.

W asortymencie naszej firmy znajdziesz zarówno tradycyjne kafelki w kształcie kwadratu, jak i płytki prostokątne z wytłoczonym w 3D wzorem czy stylowym motywem. Oferujemy płytki drewnopodobne, płytki imitujące beton oraz cegłę, płytki kamieniopodobne, płytki przypominające tkaniny, patchworki oraz mozaiki. Mamy również gresy imitujące drewno z mniej lub bardziej widocznym usłojeniem, ciosaniem, jak również imitacje różnych rodzajów kamienia np. marmurów, onyksów, trawertynów, mniej lub bardziej łupkowane.

Nasze płytki ceramiczne można z powodzeniem stosować nie tylko w łazienkach i pokojach kąpielowych, ale także w kuchniach, salonach, na balkonach i tarasach. W przypadku zainteresowania naszymi produktami zapraszamy do naszego sklepu online oraz do salonów stacjonarnych zlokalizowanych w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.