Jak urządzić łazienkę w stylu loftowym?

Styl loftowy, nazywany także stylem industrialnym jest obecnie jednym z najbardziej popularnych trendów, jeżeli chodzi o wykańczanie pomieszczeń. Wykorzystywany jest nie tylko w domach prywatnych, ale także w budynkach użytku publicznego czy galeriach handlowych. Loft jest stylem, który sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Mimo że jest on inspirowany chłodnymi, surowymi przestrzeniami starych fabryk, to za pomocą kilku dodatków można sprawić, że będzie przytulny. 

Na czym skupić się urządzając łazienkę w stylu loftowym?

Loft kojarzony jest przede wszystkim z betonem, metalem, cegłami i surowym wystrojem. Jeżeli chodzi o łazienkę, głównym elementem wpisującym ją w konkretny styl oraz nadającym jej pożądanych cech są płytki. Najlepiej sprawdzą się modele w stonowanych kolorach, imitujące beton, metal, lastrico lub cegły. Dzięki ich zastosowaniu nie ma konieczności używania prawdziwych cegieł czy betonu, co mogłoby być nieco problematyczne. Aby nieco ocieplić łazienkę w stylu loftowym, można zdecydować się na połączenie płytek imitujących beton i drewno.

Oczywiście nie mniej ważnym elementem łazienki jest jej wyposażenie. Ze względu na to, że w stylu loftowym nie wykorzystuje się zbyt wielu dekoracji, największą uwagę skupia na sobie armatura łazienkowa z pokrętłami w stylu przedwojennych lub industrialnych zaworów. Najlepiej sprawdzą się proste, minimalistyczne modele umywalek lub umywalek na metalowych stelażach, wanien i kabin prysznicowych. W przypadku, kiedy cała łazienka zachowana jest w jasnych kolorach, warto zdecydować się na armaturę w kontrastujących barwach i czarne baterie. Podobnie w sytuacji, kiedy cała łazienka pokryta jest ciemnymi płytkami. Uzupełnienie jej za pomocą białej ceramiki i srebrnych lub miedzianych baterii da naprawdę niesamowity efekt. Warto jednak nie przesadzać, jeżeli chodzi o design baterii – powinien być maksymalnie minimalistyczny.