Kilka sposobów montażu brodzików

Brodzik jest jednym z najważniejszych elementów w łazience. Obecnie dostępne są różne modele i rodzaje, dzięki czemu łazienka może być urządzona zgodnie z preferencjami domowników. Decydując się na konkretny model, konieczne jest dobranie odpowiedniej wysokości oraz usytuowania otworu odpływowego. Przed wyborem należy również określić miejsce i wysokość wlotu do kanalizacji w łazience. Montaż brodzika powinien być przeprowadzany przez specjalistów, dzięki czemu zostanie on poprawnie i bezproblemowo zamocowany.

Jak powinien wyglądać montaż brodzika?

To, w jaki sposób powinien zostać zamontowany brodzik, zależy przede wszystkim od jego modelu i rodzaju. Specjalista, na co dzień zajmujący się montażem brodzików doradzi najbardziej odpowiednią metodę montażu. Najistotniejszym elementem potrzebnym do wyboru odpowiedniego brodzika jest określenie usytuowania odpływu w podłodze, nie tylko względem ścian, ale również jego wysokość, która da nam odpowiedź czy możemy mieć brodzik zamontowany w podłodze, bezpośrednio na płytkach czy też na stelażu.

Jeżeli odpływ jest głęboko zainstalowany w podłodze, możemy zdecydować się na brodzik z płytek z odpływem liniowym lub brodzik akrylowy, kompozytowy, konglomeratowy czy ze stali glazurowanej do zlicowania z podłogą – o tym jaki brodzik nadaje się do położenia równo z podłogą poinformować może obsługa klienta firmy Ceramik. Aby brodzik został prawidłowo zamontowany równo z podłogą, trzeba wziąć pod uwagę wysokość brodzika oraz głębokość zabudowy syfonu do brodzika. Jeżeli okaże się, że jedynie syfon zmieści nam się w podłodze, to możemy zamontować płytki brodzik bezpośrednio na płytkach. Jednakże mieszkając w bloku, w większości przypadkach nie ma możliwości zamontowania brodzika na płytkach, a co dopiero równo z płytkami, więc jedynym rozwiązaniem będzie brodzik na nóżkach lub stelażu (w zależności od producenta). Najniższy brodzik obecnie dostępny na naszym rynku zapewniający montaż syfonu nad podłogą ma wysokość 11 cm i zazwyczaj jest z zintegrowaną obudową. Dla tych, którzy nie mają wanny, a muszą czasami coś przeprać, są brodziki głębokie o wysokości 41 cm i głębokości 28 cm, zapewniające montaż syfonu nad podłogą.

Podsumowując, aby dobrze dobrać brodzik, najpierw sprawdź umiejscowienie odpływu w podłodze, jego odległości od ścian oraz głębokość, wysokość w podłodze. Najlepiej skorzystaj z fachowca, który podpowie jaki rodzaj montażu brodzika jest możliwy w twojej łazience. Z taką informacją wybierz się do sklepu, a tam fachowcy w branży wyposażenia łazienek przedstawią odpowiednie propozycje brodzików.