Na co zwrócić uwagę przy wyborze armatury łazienkowej?

Łazienka jest pomieszczeniem, które służy do zachowania higieny i relaksu. Warto więc podczas wyboru armatury łazienkowej uwzględnić kilka kwestii, aby pomieszczenie to było funkcjonalne i nie wymagało ciągłego czyszczenia.

Liczba pokręteł

Dostępnych jest kilka rodzajów baterii łazienkowych: umywalkowe, wannowe, prysznicowe i bidetowe. Każda z nich może mieć różną liczbę pokręteł, co warto wziąć pod uwagę, kierując się swoimi preferencjami. Baterie dwuuchwytowe, z kurkami do ciepłej i zimnej wody, to bardziej tradycyjne rozwiązanie, pasuje do łazienek w stylu retro, ale dla wielu nie jest dość praktyczne. Nie bez powodu baterie jednouchwytowe są tak powszechne. Dzięki nim jednym płynnym ruchem można ustawić zarówno temperaturę, jak i strumień wody. Są one niemal niezbędne w każdej łazience.

Sposób montażu

Baterie ścienne przeznaczone są, zgodnie z ich nazwą, do zamontowania w ścianie lub na ścianie nad umywalką, lub wanną. Na ten rodzaj armatury w Szczecinie oferowanej przez naszą firmę, należy zdecydować się przed położeniem płytek, aby móc odpowiednio zmodyfikować instalację wodną. Aby woda nie rozpryskiwała się po łazience, bateria powinna znaleźć się nie wyżej niż 15 cm od górnego rantu umywalki. Baterie stojące montuje się w przeznaczonym do nich otworze w umywalce lub wannie. Jest to nieco bardziej popularna metoda, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach.

Baterie podtynkowe

Baterie podtynkowe są idealnym rozwiązaniem przede wszystkim do nowoczesnych łazienek, chociaż bateria w odpowiednio dobranej stylistyce sprawdzi się niemal w każdej. Mechanizm baterii podtynkowej znajduje się w ścianie, co pozwala na ukrycie wszelkich instalacji hydraulicznych. Na zewnątrz pozostaje dźwignia, włącznik i wylewka. Jednak "serce" baterii podtynkowej, czyli głowica jest łatwo osiągalna, bez potrzeby demontowania płytek wystarczy ściągnąć rozetę zewnętrzną i już mamy dostęp do najważniejszych części baterii.  Najważniejszą rzeczą przy montażu baterii podtynkowych jest właściwe ustawienie elementu podtynkowego oraz podłączenie ciepłej i zimnej wody, a także prawidłowe zamontowanie rur łączących baterię z deszczownicą i/lub słuchawką. Montaż takiej baterii powinien być bardzo dokładny, ponieważ usterki mogą wiązać się ze skuciem płytek.