Płytki tkaninopodobne nie tylko do łazienek

Płytki imitujące wzory naturalnych tkanin takich jak bawełna, len i wełna są hitem ostatnich miesięcy, ponieważ jest to wyjątkowo efektowny sposób na urządzenie łazienki. Do tego płytki te występują w wielu kolorach i stwarzają nieograniczone możliwości łączenia ich z innymi elementami wyposażenia. Łazienka jest oczywistym miejscem na takie płytki. A czy będą pasować także w kuchni, salonie czy sypialni?

Zastosowanie płytek w kuchni 

Położenie płytek lub kafelek w kuchni jest rozwiązaniem praktycznym, ponieważ charakteryzują się one odpornością na wilgoć, zmieniające się temperatury, tłuste osady i zabrudzenia. Płytki nie tylko pozostają w nienaruszonym stanie, ale pozwalają na szybkie i łatwe pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Ze względu na powierzchnię szkliwioną – plamy i wszelkie zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Płytki warto położyć zwłaszcza w okolicach kuchenki i nad najczęściej używanymi blatami roboczymi. Płytki tkaninopodobne mają także tę zaletę, że można zastosować ja na całej kuchennej ścianie i nie stwarzają one „szpitalnego” wrażenia i nie odbierają wnętrzu przytulności, przy zachowaniu wszystkich powyższych zalet. 

Jaki wzór płytek tkaninopodobnych wybrać do kuchni? 

Przez wiele sezonów najpopularniejsze były kuchnie w stylu minimalistycznym i dość surowym. Obecnie odchodzi się od takich aranżacji na rzecz wnętrz przytulnych i z większą ilością wzorów i kolorów. Płytki tkaninopodobne wpisują się w ten trend idealnie. Są oryginalną i trwałą ozdobą kuchni, a jednocześnie nie zagracają jej. Wzory naturalnych materiałów wprowadzają prawdziwie domową atmosferę i sprawiają, że chce się przebywać w kuchni. Najlepiej sprawdzą się wzory: 

  • patchworkowe: w stylu boho i etno, 
  • o teksturze lnu, bawełny lub płótna, by nadać naturalnego charakteru, 
  • o teksturze jedwabiu i tkanin żakardowych do kuchni orientalnych i eleganckich.

Płytki tkaninopodobne są świetnym rozwiązaniem do salonu na podłogę ze względu na wysoki stopień ścieralności jak i do sypialni na przykład na ścianę z zagłówkiem łóżka. Zwłaszcza płytki o wzorze kraty czy innych kształtów geometryczny ułożonych symetrycznie czy asymetrycznie do złudzenia przypominają tapetę lub zasłonę z tkaniny jaką imituje płytka. W ten sposób dzięki trwałej okładzinie ceramicznej i wysoce rozwiniętej technologii cyfrowej nakładania grafiki na płytkę gresową uzyskujemy ciepłe i przyjemne barwy w powyższych pomieszczeniach z materiałów zupełnie nieprzypominających płytkę ceramiczną, ale do złudzenia podobną do tkaniny.