Wanna wolnostojąca nie tylko do dużych łazienek

Wanny wolnostojące od jakiegoś czasu zdecydowanie biją rekordy popularności. Prezentują się niezwykle elegancko i efektownie, sprawdzą się zarówno w łazienkach w stylu glamour, jak i tych urządzonych w stylu rustykalnym. Większość osób jest zdania, że wanna wolnostojąca sprawdzi się wyłącznie w przypadku dużych łazienek. Nie jest to prawda – mała łazienka również może świetnie prezentować się z wanną wolnostojącą, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaprojektowana.

Jakie wanny wolnostojące sprawdzą się w przypadku małych łazienek?

Wanny wolnostojące mogą stanowić świetne uzupełnienie nawet niewielkich łazienek. W przypadku pomieszczeń o mniejszej powierzchni zazwyczaj montowane są w centrum i stanowią jednocześnie główną dekorację. Obecnie dostępne są różne rodzaje wanien wolnostojących. Dostępne są modele proste i nowoczesne, na nóżkach lub w oryginalnych barwach, dzięki czemu nadadzą charakteru wnętrzu, w jakim się znajdują. 

Dużą zaletą tego rodzaju wanien jest to, że można ustawić je w praktycznie dowolnym miejscu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór wymiarów tego elementu wyposażenia – podczas jej wyboru należy wziąć pod uwagę, jak duże jest pomieszczenie, w którym ma się ona znaleźć. W przypadku łazienek na poddaszu bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie jej pod skosem. Pozwoli to na wykorzystanie stu procent dostępnego miejsca.

Nieco problematyczne mogą się okazać wąskie, długie łazienki. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w rogu, gdzie nie będzie przeszkadzać i nie zajmie zbyt wiele miejsca. Jak widać, nawet małą łazienkę można wyposażyć w wolnostojącą wannę. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni można cieszyć się długimi, ciepłymi kąpielami, które zapewniają relaks i rozluźnienie.